Reklama

Ładowanie...

Jubileusz o. Oszajcy

Jubileusz o. Oszajcy

13.06.2016
Czyta się kilka minut
Autor „Tygodnikowych” komentarzy biblijnych, teolog, dziennikarz i poeta, o. Wacław Oszajca obchodzi jubileusz 45-lecia kapłaństwa.
Fot. Grażyna Makara
Z

Został wyświęcony w 1971 r. jako ksiądz diecezji lubelskiej. Studiował teologię na KUL. W okresie stanu wojennego był przewodniczącym lubelskiego Komitetu Pomocy Internowanym i Represjonowanym. Do jezuitów wstąpił w 1987 r. W 2012 r. za „wybitne zasługi w działalności na rzecz niezależnego dziennikarstwa i przemian demokratycznych w Polsce” został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Naszemu Autorowi i Przyjacielowi serdecznie gratulujemy pięknego jubileuszu. ©℗

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]