Reklama

Jeszcze puściej w Trójce

Jeszcze puściej w Trójce

09.03.2020
Czyta się kilka minut
Po 19 latach pracy z Programu III PR zwolniono Annę Gacek, jedną z najpopularniejszych dziennikarek muzycznych nie tylko tej stacji.
FACEBOOK / ANNA GACEK
T

To była moja pierwsza praca. Nie znam dorosłego życia bez pracy w Trójce. Jestem teraz mieszanką skrajnych emocji, od dumy z wszystkiego, co osiągnęłam, po lęk o przyszłość” – napisała na Facebooku. W kwestii lęku o przyszłość możemy ją uspokoić: istnieje życie poza Trójką. W serwisach streamingowych, dzięki zbiórce społecznościowej, można już słuchać „Raportu o stanie świata”, audycji innego wyrzuconego z tej stacji dziennikarza, Dariusza Rosiaka. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

A tak jeszcze niedawno przeważała troska o to aby publiczne media - w tym dziennikarze Trójki - nie otrzymały finansowego wsparcia. A poza tym wygląda na to, że Polskie Radio zaproponowało pani Gacek inną pracę, którą ta odrzuciła. https://www.onet.pl/muzyka/onetmuzyka/polskie-radio-zabiera-glos-w-sprawie-anny-gacek-jest-nowy-komentarz/t4j5r03,681c1dfa

Inną pracę, ale bez mikrofonu. Świetna propozycja dla radiowca.

Widocznie koledzy pani Gacek w Trójce mieli więcej argumentów podczas nieuniknionych redukcji personelu. Miałem okazję posłuchać kilku audycji z udziałem pani Gacek. Mimo mojej sympatii nie uważam pani Gacek za wybitnego radiowca jakimi niewątpliwie są Mann albo Cejrowski. Zresztą takich wybitnych radiowców w Trójce wielu nie ma. Niedźwiecki to nudziarz okrutny a Kydryński jest beznadziejnie smętny nawet gdy muzyka, którą serwuje jest wartościowa. Zapewne za klika lat lewica wróci do władzy, znowu zwolnią Cejrowskiego i zrobi się miejsce dla pani Gacek.

Audycja Podzwrotnikowa w Trójce zawsze wprowadza mnie w dobry nastrój. Udziela mi się radość przekazywana w muzyce latynoskiej i poczucie humoru Cejrowskiego. Przypomnijmy: Cejrowski prowadził swoją audycję w latach 2007-2010 a później zaliczył 7 lat przerwy. Życzę pani Gacek aby nie musiała czekać nawet pięciu lat skoro sobie nie wyobraża życia gdzie indziej.

Przypuszczam, że w Trójce pracuje trzy razy więcej ludzi jak w Zetce i innych podobnych mediach. Obawiam się, że dalsze redukcje etatów w Polskim Radiu są nieuniknione jako, że widzowie TVN nie odpuszczą. Czyli, że pani Gacek padła ofiara demokracji a przynajmniej tej jej odmiany, którą forsuje pani Olejnik.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]