Reklama

Jesień nadciąga nad zieloną wyspę

Jesień nadciąga nad zieloną wyspę

03.09.2012
Czyta się kilka minut
To już nie pojedyncze symptomy, ale całkiem widoczne objawy kłopotów polskiej gospodarki.
I

Inwestycje prywatne i publiczne hamują, firmom kurczą się zapasy, Polacy kupują mniej i taniej (choć ciągle na przyzwoitym poziomie). Do tego inflacja wciąż daje o sobie znać i złotówce nadal grozi osłabienie, co sprawia, że nasze pensje się kurczą. Innymi słowy: wzrost PKB, jak podaje GUS, jest mniejszy od oczekiwanego (w II kwartale wzrósł tylko o 2,4 proc), a eksperci mówią, że będzie jeszcze gorzej. Trudno mówić o zaskoczeniu, bo ekonomiści od dawna ostrzegali, że kryzys Polski nie ominie. Można za to mówić o szczęściu, że do tej pory tak łagodnie się z nami obchodził.

Tym, co zastanawia, jest właściwie brak dyskusji o stanie gospodarki w naszym życiu politycznym. To, iż politycy rządzącej formacji wierzą, że wciąż nad zieloną wyspą świeci słońce, jest zrozumiałe – gorzej, że politycy opozycji wolą zajmować się mgłą smoleńską niż chmurami gromadzącymi się nad gospodarką....

1852

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]