Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

„Jerozolima utrwalona”

„Jerozolima utrwalona”

20.06.2017
Czyta się kilka minut
Na wystawie zaprezentowane zostaną unikatowe zdjęcia pokazujące Jerozolimę z początku XX w.
Fot. o. Jaussen / ÉCOLE BIBLIQUE ET ARCHÉOLOGIQUE FRANÇAISE DE JÉRUSALEM
F

Fotografie stanowią część ogromnej kolekcji École biblique et archéologique française de Jérusalem – najstarszej katolickiej uczelni w tym mieście, która od ponad wieku gromadzi archiwalne zdjęcia Jerozolimy wykonane najróżniejszymi technikami.

Dzięki nim możemy zobaczyć, jak zmieniało się to miasto.

Krużganki klasztoru Ojców Dominikanów w Krakowie, ul. Stolarska 12

Wystawa czynna: 24 czerwca – 30 września, w godzinach 10.00 – 18.00

Wernisaż: niedziela, 25 czerwca, godz. 16.00

Na zdjęciu: Suk (targ) jerozolimski przy Bramie Damasceńskiej. Stąd niedaleko do Bazyliki Grobu Bożego oraz do dzielnicy muzułmańskiej i dalej do żydowskiej, około 1920 r.

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]