Reklama

„Jerozolima utrwalona”

„Jerozolima utrwalona”

20.06.2017
Czyta się kilka minut
Na wystawie zaprezentowane zostaną unikatowe zdjęcia pokazujące Jerozolimę z początku XX w.
Fot. o. Jaussen / ÉCOLE BIBLIQUE ET ARCHÉOLOGIQUE FRANÇAISE DE JÉRUSALEM
F

Fotografie stanowią część ogromnej kolekcji École biblique et archéologique française de Jérusalem – najstarszej katolickiej uczelni w tym mieście, która od ponad wieku gromadzi archiwalne zdjęcia Jerozolimy wykonane najróżniejszymi technikami.

Dzięki nim możemy zobaczyć, jak zmieniało się to miasto.

Krużganki klasztoru Ojców Dominikanów w Krakowie, ul. Stolarska 12

Wystawa czynna: 24 czerwca – 30 września, w godzinach 10.00 – 18.00

Wernisaż: niedziela, 25 czerwca, godz. 16.00

Na zdjęciu: Suk (targ) jerozolimski przy Bramie Damasceńskiej. Stąd niedaleko do Bazyliki Grobu Bożego oraz do dzielnicy muzułmańskiej i dalej do żydowskiej, około 1920 r.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]