Reklama

Ładowanie...

Jedenaste zgromadzenie Światowej Rady Kościołów

Jedenaste zgromadzenie Światowej Rady Kościołów

12.09.2022
Czyta się kilka minut
ALBIN HILLERT / MATERIAŁY PRASOWE WCC
C

Choć Światowa Rada Kościołów na swoim 11. zgromadzeniu w Karlsruhe potępiła napaść Rosji na Ukrainę, nie zdobyła się na krytykę popierającego wojnę Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego, a 5 jego przedstawicieli znalazło się wśród 120 nowo wybranych członków władz Rady. Na zdjęciu: ustępująca moderatorka Komitetu Wykonawczego Światowej Rady Kościołów Agnes Abuom modli się podczas sesji końcowej 8 września. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]