Jakość nie ilość
Jakość nie ilość
Wszystkie ważniejsze konflikty zbrojne w okresie pozimnowojennym (Zatoka Perska, Kosowo, Afganistan, obecnie Irak) uwidaczniają znaczenie jakości sił zbrojnych. To ona decyduje o sukcesie na froncie. Na jakość armii w dużym stopniu wpływa jej stan techniczny i organizacyjny, ale przesądza o niej żołnierz, zwłaszcza kadra dowódcza.
Korpus zawodowy naszej armii przez ostatnie 15 lat przechodzi trudną transformację strukturalną - to ciągła operacja przeprowadzana na żywym organizmie. Redukcje, obniżanie statusu, pauperyzacja i, co chyba najbardziej stresujące, niepewność jutra - to czynniki kształtujące kondycję kadry dowódczej polskiej armii. W takich warunkach trudno o normalną pracę i służbę.
Tymczasem bez maksymalnego i świadomego zaangażowania kadry niemożliwa jest modernizacja wojska i dostosowywanie go do wyzwań XXI w. Utopią jest założenie, że można reformować...
Dodaj komentarz
Chcesz czytać więcej?
Wykup dostęp »
Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie!
Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.
Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!
Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »
Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.
Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]