Reklama

Jak mówią politycy

Jak mówią politycy

30.09.2008
Czyta się kilka minut
Elvin Lim, politolog: Sztuką jest godzenie w polityce treści i emocji. Niedościgniony ideał to Roosevelt: jego mowy były naładowane i konkretami, i emocjami. Dziś mało kto tak przemawia.
M

Magdalena Rittenhouse: Pana książka jest bardzo aktualna: tygodniami debatuje się o szminkach i pitbullach, o tym, kto gdzie kupuje warzywa. Trudno uwierzyć, że chodzi o wybory prezydenckie w supermocarstwie.

Elvin Lim: To rzeczywiście cyrk. Zwykle kampanie wyborcze, gdy wchodzą w ostatnią fazę, stają się w pewnym sensie prymitywne i irracjonalne. Następuje wyścig w dół. To dziś niestety stały trend. Tym razem spotęgowało go pojawienie się Sary Palin.

Przez chwilę zdawało się, że Palin przewróciła całą kampanię do góry nogami. Dlaczego?

Wywołała ogromne zaskoczenie. Amerykańskie media były wzburzone, że ktoś, kogo nie namaściły, zaczął grać pierwsze skrzypce. Jeszcze ważniejsze było to, że ona uosabia ideę, która w amerykańskim społeczeństwie wywołuje ogromny rezonans: oto...

5247

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]