Reklama

Jad

Jad

26.03.2012
Czyta się kilka minut
Nieznani sprawcy po raz kolejny zniszczyli grób rodziców Adama Michnika. Zwalili kamienną płytę, wydrapali na niej gwiazdę Dawida na szubienicy.
R

Redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” jest jedną z najbardziej znienawidzonych postaci w tym kraju. Każdego dnia leją się na niego potoki pomyj – rzecz, podobno, w demokracji nieunikniona. Wolność słowa, za którą siedział w więzieniu, ukazuje swoją karykaturalną twarz na wiecach, w internecie, na murach i w gazetach. Marzenie Jarosława Marka Rymkiewicza, który żałuje, że upadek komunizmu nie był znaczony trupami, w przypadku Michnika doczekało się w jakimś sensie spełnienia: jedna z najważniejszych postaci powojennej Polski wieszana jest ochoczo i nieustannie na postronkach ze słów.

Zniszczenie grobu na Powązkach pokazuje, że dla niektórych to za mało.

698

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]