Reklama

open eyes economic summit 2019

Istnieją

Istnieją

27.06.2004
Czyta się kilka minut
Mam na imię Karolina i studiuję w Akademii Muzycznej. Jestem wiceprezesem Stowarzyszenia Pomocy Niewidomym i Słabowidzącym Absolwentom Ośrodka dla Dzieci Niewidomych w Owińskach koło Poznania. Większość moich niewidomych koleżanek i kolegów, zarówno młodszych jak i dużo starszych, nie pracuje. Mało kto chce zatrudnić osobę niewidomą, choć mamy różne przydatne umiejętności i pomysły na życie - tak zaczyna się tekst na ulotce z alfabetem Braille'a.
"

"Chcemy pokazać, że istniejemy i możemy być potrzebni. Zbieramy aktualnie fundusze na drukarkę brailowską i specjalny komputer ze skanerem do czytania książki w Waszym druku".

To właśnie dlatego Ośrodek w Owińskach przygotował festyn. Rozesłano zaproszenia do przeróżnych notabli, gwiazd i potencjalnych sponsorów. Dzieci niewidome i słabo widzące własnoręcznie przygotowały, z wielkim staraniem, rysunki, wycinanki i inne drobne upominki, które miały być sprzedawane na aukcji. Chodziło także o to, by dzieci miały poczucie, że coś robią, że dają tyle, ile mogą i to, co potrafią zrobić własnymi rękami, że nie czekają biernie na datki dobroczyńców.

Tymczasem Wielkie Figury zlekceważyły festyn. Prawie nikt nie przyjechał. Aukcja się nie odbyła, rysunki i upominki nie znalazły nabywców. Wielkie Figury pozostały zaś w swoim świecie władzy, polityki,...

4716

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]