Reklama

Ładowanie...

GTW trzyma się mocno

27.06.2004
Czyta się kilka minut
Mimo sprzeciwu prokuratury, warszawski sąd okręgowy zwrócił paszport Lwu Rywinowi, skazanemu niedawno na 2,5 roku więzienia za oszustwo w postaci złożonej Adamowi Michnikowi korupcyjnej propozycji (17,5 mln dolarów w zamian za korzystne dla Agory zmiany w ustawie o radiofonii i telewizji; wyrok jest wciąż nieprawomocny).
R

Rezygnując z tego środka zapobiegawczego, sąd podzielił zdanie obrońców Rywina, że zakaz opuszczania kraju jest dla tego producenta filmowego równoznaczny z zakazem wykonywania zawodu. Sędzia Marek Celej wyjaśnił w prasie, że nie obawia się, iż Rywin może pozostać za granicą, bo sąd podwyższył (z 500 tys. do miliona złotych) kaucję na hipotece willi skazanego. Sędzia Celej dodał lekko: “Jeśli [Rywin] się nie stawi, skarb państwa zarobi milion złotych".

Dziwne to rozumowanie: wygląda na to, że kasa (nie najwyższa skądinąd - tak w skali państwa, jak i zamożności Rywina) jest ważniejsza od sprawiedliwości i - wciąż przecież istniejącej - szansy na rzeczywiste wyjaśnienie, kto był w GTW (Grupie Trzymającej Władzę).

Równocześnie do mediów trafiają informacje, mogące służyć podważeniu oferty giełdowej Grupy Broker (właściciela radia RMF FM). Tak się...

1158

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]