Reklama

open eyes economic summit 2019

GTW trzyma się mocno

GTW trzyma się mocno

27.06.2004
Czyta się kilka minut
Mimo sprzeciwu prokuratury, warszawski sąd okręgowy zwrócił paszport Lwu Rywinowi, skazanemu niedawno na 2,5 roku więzienia za oszustwo w postaci złożonej Adamowi Michnikowi korupcyjnej propozycji (17,5 mln dolarów w zamian za korzystne dla Agory zmiany w ustawie o radiofonii i telewizji; wyrok jest wciąż nieprawomocny).
R

Rezygnując z tego środka zapobiegawczego, sąd podzielił zdanie obrońców Rywina, że zakaz opuszczania kraju jest dla tego producenta filmowego równoznaczny z zakazem wykonywania zawodu. Sędzia Marek Celej wyjaśnił w prasie, że nie obawia się, iż Rywin może pozostać za granicą, bo sąd podwyższył (z 500 tys. do miliona złotych) kaucję na hipotece willi skazanego. Sędzia Celej dodał lekko: “Jeśli [Rywin] się nie stawi, skarb państwa zarobi milion złotych".

Dziwne to rozumowanie: wygląda na to, że kasa (nie najwyższa skądinąd - tak w skali państwa, jak i zamożności Rywina) jest ważniejsza od sprawiedliwości i - wciąż przecież istniejącej - szansy na rzeczywiste wyjaśnienie, kto był w GTW (Grupie Trzymającej Władzę).

Równocześnie do mediów trafiają informacje, mogące służyć podważeniu oferty giełdowej Grupy Broker (właściciela radia RMF FM). Tak się...

1158

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]