Reklama

„Gość" w parafiach

„Gość" w parafiach

30.05.2006
Czyta się kilka minut
Nie jest prawdą, jak pisze pan Szymon Hołownia w tekście "Sny o potędze" ("TP" nr 22/06), że "proboszczowie mają pobrać określoną ilość egzemplarzy »Gościa Niedzielnego« i to ich problem, czy je później sprzedadzą". Redakcja od kilkunastu lat prowadzi konsekwentną politykę kolportażową, która zakłada, że księża zamawiają dowolną liczbę egzemplarzy "Gościa Niedzielnego" i zawsze mają prawo zwrócić niesprzedany nakład. Osobiście odbyłem sporo spotkań z księżmi, podczas których przekazywałem powyższe zasady. Ponadto taki sposób kolportażu jest zapisany - zresztą na żądanie wydawnictwa - w umowach podpisanych z niektórymi diecezjami.
K

Ks. MAREK GANCARCZYK, redaktor naczelny "GN"

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]