Reklama

Ładowanie...

Demonstracja w Barcelonie

Demonstracja w Barcelonie

12.09.2022
Czyta się kilka minut
JOSEP LAGO / AFP / EAST NEWS
W

Wielka Manifestacja na rzecz niepodległości Katalonii przeszła ulicami Barcelony 11 września. Ten dzień to Diada, katalońskie święto narodowe, na pamiątkę upadku miasta w 1714 r. (podczas wojny o sukcesję hiszpańską) i utraty przezeń samodzielności. Policja mówiła o 150 tys. uczestników, a organizator – separatystyczny ruch ANC – o 700 tys. ­Na zdjęciu: demonstrantka pod flagą katalońską. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]