Reklama

Ładowanie...

Gender z płci

14.01.2013
Czyta się kilka minut
„TP” 02/13
P

Poruszył mnie artykuł Zuzanny Radzik „Wojna o płeć”. Autorka twierdzi, że Benedykt XVI oraz jego otoczenie źle rozumieją filozofię gender i w związku z tym występują przeciwko niej. Nie zgodzę się z takim twierdzeniem. Nie filozofia gender, nie rozważania uczonych feministek są tu atakowane, ale skutki przeniesienia tej filozofii do świata zwykłych ludzi. Cokolwiek by pisały wymieniane przez Autorkę teolożki, teoria ta jest niezrozumiała dla umownych „mas”, zatem popkulturowa wersja filozofii gender jest dokładnie tym, z czym podjął walkę Papież. Feminizm tak, jak ja go postrzegam, próbuje wyważyć otwarte drzwi. Nie jesteśmy w początkach wieku XX, ludzie nie są już wtłoczeni w płciowe schematy (zresztą i wówczas, sto lat temu, nie było aż takiego dyktatu konwenansów).

Mam dwie córki i proszę mi wierzyć: ich gender nie wynika z socjalizacji, ale z ich płci biologicznej. Zatem...

1473

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]