Reklama

Fundusze dla najlepszych

Fundusze dla najlepszych

08.10.2013
Czyta się kilka minut
O nauce powinno się pisać przystępnie, ale nie trywialnie –

– tak by tekst dotyczący specjalistycznej tematyki można było opublikować w ogólnodostępnym czasopiśmie. Skoro prowadzimy badania za publiczne pieniądze, powinniśmy umieć o tym jasno mówić – deklaruje młody profesor fizyki z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Sebastian Maćkowski i dwoje innych młodych uczonych – Izabela Chincinska, biotechnolog, i Stefan Dziembowski, kryptograf – mówią, czym jest dla nich nauka i jak wygląda jej uprawianie w Polsce. Potrafią też rozmawiać o pieniądzach. Każdy z nich – i ponad 400 innych naukowców – otrzymał bowiem dofinansowanie w ramach programów prowadzonych przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej, której granty pochodzą z unijnych środków strukturalnych.

Dodatek, którego współwydawcą jest FNP, pokazuje, że unijne pieniądze mogą uczynić z polskiej nauki liczącego się w świecie partnera. Pod jednym warunkiem...

1035

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]