Reklama

Fundacja Jerzego Turowicza

Fundacja Jerzego Turowicza

30.01.2012
Czyta się kilka minut
10 grudnia 2012 r. minie setna rocznica urodzin Jerzego Turowicza, wieloletniego Szefa „Tygodnika Powszechnego”, dziennikarza i publicysty, jednej z najważniejszych postaci polskiej historii II połowy XX w.
2

27 stycznia br., podczas konferencji prasowej zorganizowanej w 13. rocznicę śmierci naszego Redaktora, przedstawiciele Fundacji Jerzego Turowicza (powołanej przez blisko sto osób, w tym członków jego rodziny, przyjaciół i współpracowników) przedstawili wstępny plan wydarzeń, przygotowanych w ramach obchodów Roku Jerzego Turowicza.

Najważniejsze z nich to niewątpliwie książki. Ukaże się przede wszystkim długo oczekiwana biografia Szefa, autorstwa Tomasza Fiałkowskiego (Wydawnictwo Literackie), a także „Pisma wybrane”, zredagowane przez Annę Mateję (Universitas), która jest również autorką „Rozmów o Turowiczu”, przeprowadzonych z jego przyjaciółmi i współpracownikami (Znak). Wznowieniu zbioru publicystyki Turowicza pt. „Bilet do raju” (Znak) towarzyszyć będą kolejne nowości: tomy korespondencji „Miłosz – Turowicz” (a5) oraz „Międzyrzeccy – Turowiczowie” („Zeszyty Literackie...

3261

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]