Reklama

Ładowanie...

Filozofowie dla ludzi

24.10.2004
Czyta się kilka minut
Prezentacje to pierwsze czasopismo filozoficzne adresowane nie tylko do zawodowych filozofów, ale do wszystkich, których interesują pytania (filozoficzne) dotyczące człowieka i świata. Redagują je wspólnie studenci Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Jak widać, dość różne (zdawałoby się) środowiska mogą ze sobą doskonale współpracować.
N

Najnowszy numer “Prezentacji" - nie w całości - zajmuje się filozofią umysłu (wstępniak). Tematy z tym związane: “Sztuczna inteligencja", “Czy żaba widzi muchę?", “Neuroscience - dziś i jutro", “Co wiemy o świadomości?". Dalsza część numeru to teatr, wydarzenia środowiskowe, recenzje, lektury i komiksy etc. Odnosi się wrażenie, że artykuły piszą ludzie, którzy pasjonują się tematem. A tematy? Odwieczne pytania, jak choćby o świadomość: materia to tylko czy duch? Co to jest umysł? Jak wygląda świat z punktu widzenia żaby albo nietoperza?

Artykuły ważne, niezbyt długie, dobrze napisane. Autorzy (m.in. Bohdan Chwedeńczuk i Bogdan Piłat) piszą o tym, na czym się znają. Graficzna szata w miarę spokojna, całość budzi zaufanie i zachęca do czytania. Piszę o “Prezentacjach" ku pokrzepieniu serc. Są dowodem na to, że powstają środowiska ludzi, którym na czymś zależy....

1249

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]