Reklama

Ładowanie...

Festiwal odkryć

16.04.2018
Czyta się kilka minut
To platforma dla branży muzycznej i playlista dla publiczności. 19 kwietnia w Poznaniu rozpocznie się piąta odsłona festiwalu Spring Break – okna wystawowego, a zarazem wizytówki młodej polskiej sceny.
Taco Hemingway na Enea Spring Break 2016, plac Wolności, Poznań, 22 kwietnia 2016 r. JACEK MÓJTA / SPRING BREAK
J

Jeśli festiwale muzyczne zapewniają ogrom bodźców, showcase’y idą jeszcze dalej. Podczas kilku dni w kilkunastu klubach odbywa się liczba koncertów narzucająca tempo jak z japońskiej wycieczki. Nacisk kładzie się tu na poznawanie kolejnych artystów, a nie smakowanie ich twórczości. Jest więc szybko, gęsto i intensywnie.

Podczas odbywającego się ­19-21 kwietnia showcase’u Spring Break w 18 poznańskich klubach wystąpi 130 artystów. O większości z nich nie mają państwo pojęcia. Proszę się nie obruszać – ja również. Na tym właśnie polega idea showcase’u, czyli okna wystawowego dla wytwórni, agencji koncertowych i festiwalowych, i oczywiście samych zespołów. Wydawcy przedstawiają tu nowych wychowanków i poszukują kolejnych, dziennikarze wypatrują potencjalnych gwiazd, a muzycy starają się złapać kilka srok za ogon. Ci ostatni – wyposażeni w listę akredytowanych na festiwal...

11844

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]