Reklama

Ekologia się nie opłaca?

Ekologia się nie opłaca?

22.07.2013
Czyta się kilka minut
„TP” 27/13
W

W materiale Piotra Siergieja pt. „Zanim zaczniesz segregować” poznaliśmy dziesięć przykazań „zielonego śmieciarza”. Cóż, z uporem – od paru lat – ratuję planetę w opisany tam sposób. Zmniejszyliśmy ilość naszych śmieci do minimum, w czym dodatkowo pomaga kompostownik w ogrodzie. I co? Od 1 lipca będzie nas to tak i tak kosztowało o 20 zł miesięcznie więcej. Wyrzucamy miesięcznie (dom jednorodzinny) dwa razy po ok. 2/3 małego pojemnika śmieci. Oraz śmieci segregowane. Czy utylizacja kilku niewielkich reklamówek śmieci komunalnych rzeczywiście kosztuje 55 zł? Raczej trudno w to uwierzyć.
Warto się zastanowić, dlaczego postawa proekologiczna tak mało się w Polsce opłaca. Np. dla gospodarstw ogrzewających gazem jego koszt poza sezonem grzewczym wynosi 20 zł za metr sześcienny. Na kwotę tę składają się m.in. wysokie opłaty przesyłowe. Podobnie rzecz przedstawia się w przypadku...

1090

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]