Reklama

Egipt: atak na koptów

Egipt: atak na koptów

05.11.2018
Czyta się kilka minut
Pielgrzymka chrześcijan koptyjskich do klasztoru św. Samuela w środkowym Egipcie skończyła się dramatem: 7 pielgrzymów zginęło, a 19 zostało rannych, gdy w miniony piątek ostrzelano ich autobus.
MOHAMED EL-SHAHED / AFP / EAST NEWS
O

Odpowiedzialność za ten czyn wzięło tzw. Państwo Islamskie. Gazeta „Al-Ahram” podała, że pogrzeb ofiar zamienił się w manifestację, podczas której wzywano do zemsty; miejscowy biskup próbował uspokoić tłum (na zdjęciu: żałobnicy podczas pogrzebu). W 2017 r. w podobnym ataku na autobus w tym regionie zginęło 29 koptów. W niedzielę papież Franciszek modlił się za ofiary, które „zginęły tylko dlatego, że były chrześcijanami”. Także w niedzielę egipska policja podała, że doścignęła i zastrzeliła 19 zamachowców. ©℗

Czytaj także: Święto w mieście śmieciarzy - Dariusz Rosiak u Koptów

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]