Reklama

Dyskretny sekretarz

Dyskretny sekretarz

z Rzymu
13.04.2003
Czyta się kilka minut
Ksiądz prałat Mieczysław Mokrzycki pełnił przez tydzień rolę najbliższego współpracownika Papieża. W tym czasie bp Stanisław Dziwisz przebywał w szpitalu, w związku z kłopotami z sercem.
K

Ks. Mokrzycki, choć towarzyszy Janowi Pawłowi II od siedmiu lat, zazwyczaj pozostaje w cieniu. - Skromny, małomówny, życzliwy i dyskretny - mówią o nim ci, którzy go znają, dodając: to właśnie cechy idealnego osobistego sekretarza Papieża. Prałat Mokrzycki urodził się 42 lata temu w Majdanie Łukawieckim w diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Studiował w Przemyślu i Lublinie, a potem - jak kiedyś Karol Wojtyła - w Rzymie, na Papieskim Uniwersytecie Św. Tomasza Angelicum, gdzie w 1996 r. obronił doktorat z teologii. Nostryfikował go dwa lata później na wydziale teologicznym UKSW w Warszawie. W latach 1995-1996 pracował w Kongregacji ds. Kultu i Sakramentów. Jest kapłanem archidiecezji lwowskiej obrządku łacińskiego i można przypuszczać, że w najbliższym otoczeniu Papieża znalazł się dzięki arcybiskupowi Lwowa, kard. Marianowi Jaworskiemu. Wtajemniczeni twierdzą jednak, że Jan Paweł II sam...

1850

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]