Reklama

Dyktatorzy i ojcowie

Dyktatorzy i ojcowie

11.12.2005
Czyta się kilka minut
Kto przekaże wartości kolejnym generacjom? - zastanawiali się uczestnicy Francuskich Tygodni Społecznych.
P

Paryż, La Défense. Aluminiowe wieżowce, kilometry ruchomych schodów. - Tu się nie mieszka, tu się zarabia - mówi pasażer metra. W podziemiach przypominającego muszlę Centrum Nowych Technologii i Przemysłu (90 tys. metrów kwadratowych biur, sklepów, restauracji i sal konferencyjnych) zebrało się trzy i pół tysiąca ludzi. W skali 60-milionowego kraju stanowią mikroskopijną mniejszość, ale w kontekście państwa laickiego - prawdziwy ewenement. Już po raz 80. przez kilka kolejnych dni będą rozważać, jak przekazywać wartości w środowiskach i miejscach, w których żyją. - To nie przypadek, że spotykamy się w sercu Défense - mówi Michel Camdessus, przewodniczący Francuskich Tygodni Społecznych (Semaines Sociales de France, od 25 do 27 listopada). - Bo tu wartość nie kojarzy się na ogół z zasadami, lecz z pieniędzmi.

Francuskie Tygodnie Społeczne zapoczątkowali w 1904...

4697

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]