Reklama

Donos na Polaka

Donos na Polaka

16.04.2012
Czyta się kilka minut
Awantura o antypolski portal o mało nie obaliła holenderskiego rządu. Ale nie łudźmy się: złodziej, pijak, pirat drogowy – to dla Holendrów synonimy Polaka mieszkającego w ich kraju. A „Polak” to synonim wszystkich mieszkańców Europy Środkowej.
K

Kiedyś oberwało się nawet Hansowi, choć jest rdzennym Holendrem. A wszystko przez to, że przyjechał do Hagi autem na polskich numerach. Na parkingu kierowca obok zaczął nerwowo trąbić. – Czego się wydzierasz?! – rzucił Hans, który po przejściu na emeryturę zamieszkał pod Jelenią Górą. – Ok, myślałem, że „kut Pool” (ch...wy Polak) zaraz się we mnie wp... – odparł niespeszony kierowca.

Holender ten, jak wielu jego rodaków, może nigdy w życiu nie spotkał Polaka. Kiedyś poznawał komunistyczną Polskę z medialnych obrazków „zza muru”. Dziś, również z mediów, słyszy, że Polacy zabierają mu pracę, jeżdżą po pijaku i wyłudzają zasiłki. No i że przyjechało ich do jego małego kraju stanowczo za dużo.

– Napływ wschodnioeuropejskich pracowników zaskoczył wszystkich, przyjechało więcej osób, niż oczekiwano – mówi Yvonne Maréchal, konsul honorowa Polski (z jurysdykcją w Brabancji...

13216

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]