Reklama

Dominikanie radzą

Dominikanie radzą

04.10.2021
Czyta się kilka minut
W

W zeszłym tygodniu odbyła się specjalna rada polskich dominikanów. W strukturze tego zakonu rada prowincji pełni ważną funkcję i zbiera się regularnie. Tym razem jednak zgromadziła się w poszerzonym składzie, a każdy z polskich braci mógł uczestniczyć w niej online. Powodem był raport komisji na temat sprawy Pawła M.

Komunikat wydany po radzie mówi o tym, że „priorytetem dla całej Prowincji jest teraz jak najsprawniejsze przywrócenie sprawiedliwości oraz zadośćuczynienie krzywdom osób, które zostały skrzywdzone”. Deklaracja pomocy znalazła się także w publikowanej w nowym numerze „W drodze” rozmowie z obecnym i byłym prowincjałem – o. Pawłem Kozackim i o. Krzysztofem Popławskim. To ważne przede wszystkim dla ofiar Pawła M., które oczekują konkretnych działań.

W lutym zbierze się kapituła prowincji dominikanów, która wybierze nowego prowincjała i radę prowincji oraz zadecyduje o kierunku reform zakonu.©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]