Reklama

#DOM (5) 116 111: Numer, który ratuje dzieci

#DOM (5) 116 111: Numer, który ratuje dzieci

04.09.2020
Czyta się kilka minut
W lipcu 2020 r. konsultanci telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży odbierali jedno połączenie co 6 minut - łącznie ponad 7000. Paula Włodarczyk, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę: „Dzieci pytają, czy mogą nam zaufać. Nigdy o tym nie zapewniamy. Możemy wysłuchać i pomóc, ale zaufanie zawsze jest decyzją dziecka”.
#DOM Cykl Krzysztofa Storego w Podkaście Powszechnym

Posłuchaj

1

116 111. Te sześć cyfr wybranych na klawiaturze telefonu połączy nas z ogólnopolskim telefonem zaufania dla dzieci i młodzieży. Od 12 lat pod tym numerem dzieci mogą liczyć na wsparcie w sytuacjach dla nich najtrudniejszych. Często w sytuacjach, w których słowo „dom”, słowo-klucz tego podkastu, przestaje oznaczać „bezpieczeństwo”. O tym, jak ważna jest w takich sytuacjach profesjonalna pomoc, rozmawiam z Paulą Włodarczyk z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, koordynatorką telefonu zaufania. 

Strona fundacji: www.fdds.pl

Muzyka: Alexander Nakarada, „Foam Rubber” / filmmusic.io na licencji CC-BY

pobierz RSS Słuchaj w iTunes Słuchaj w Google Podcasts Słuchaj w Spotify Lecton

PODKAST POWSZECHNY

Oficjalny podkast „Tygodnika Powszechnego”: rozmowy, tematy, kraj, świat, wiara i kultura, nauka i zmysły. Poważnie, a czasem mniej poważnie.

Weź, słuchaj!

Wszystkie odcinki »

Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego

Współpraca:


https://audiodelic.pl/

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz