Reklama

Ładowanie...

#DOM (20): Podróż do przeszłości

#DOM (20): Podróż do przeszłości

30.11.2021
Czyta się kilka minut
Rafał “Rufus” Wierzbicki, podróżnik: “Nowoczesność jest dla mnie jak pączek. Obżeram się nim, smakuje mi, a jednocześnie się wkurzam. I czasami muszę od niej uciec, wyjechać na miesiąc w pustkę, odmówić sobie wszelkich wygód. Dlatego do Laponii nie zabrałem plastiku ani żadnej elektroniki. Wszystko miało być naturalne, miłe w dotyku, toporne w użyciu”.
#DOM Cykl Krzysztofa Storego w Podkaście Powszechnym

Posłuchaj

S

Stary wojskowy namiot, płócienny chałat, zero elektroniki i kadzidło z kupy renifera zamiast nowoczesnych repelentów na komary. Tak wygląda rzeczywistość Rafała “Rufusa” Wierzbickiego w podróży. Podróży, która odbywa się nie tylko w przestrzeni, ale i czasie. 


Rafał "Rufus" Wierzbicki

Zdjęcia z podróży zostały wykonane aparatem otworkowym / fot. Rafał Wierzbicki

Gość tego odcinka podkastu o sobie pisze tak: “Jeżdżę w odludne strony odkrywać światy minione. Mierzę się z samotnością i dziką przyrodą na jej własnych zasadach. Robię to ze starym, wypłowiałym, zacerowanym i trącącym myszką sprzętem. Na wciąż nurtujące mnie pytanie: jak to robiono kiedyś? nie znajduję satysfakcjonującej odpowiedzi i co rok ruszam w nieznane z przedpotopowym i wybrakowanym ekwipunkiem”. 


Zdjęcia z podróży zostały wykonane aparatem otworkowym / fot. Rafał Wierzbicki

Zdjęcia z podróży zostały wykonane aparatem otworkowym / fot. Rafał Wierzbicki

DOM. Te trzy litery są jednymi z pierwszych, które poznajemy w życiu. To główny bohater naszych dziecięcych rysunków. Najbliższa nam przestrzeń. W tym cyklu Podkastu Powszechnego Krzysztof Story rozmawia z goścmi, którzy pokazują, że dom to znacznie więcej niż tylko cztery ściany.

 

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter