Reklama

Dlaczego Kościół odebrał kobietom głos? [WIDEO]

Dlaczego Kościół odebrał kobietom głos? [WIDEO]

22.09.2018
Czyta się kilka minut
Te, które kładły fundamenty chrześcijaństwa, zostały pozbawione znaczenia i zapomniane. Swoją nową książką Zuzanna Radzik przywraca je pamięci, a także domaga się zmian.
Z

Zuzanna Radzik jest teolożką współpracującą z „Tygodnikiem Powszechnym” od wielu lat, autorką książki „Kościół kobiet”. Jest zaangażowana w ruchy na rzecz wzmocnienia wpływu kobiet na Kościół, była jedyną Polką na konferencji „Dlaczego kobiety są ważne”, zorganizowanej w 2018 roku w Watykanie przez organizację Voices of Faith.

Kilkanaście dni temu premierę miała nowa książka naszej Autorki. „Emancypantki. Kobiety, które zbudowały Kościół” to opowieść o tym, jak pozycja kobiet, silna w początkach chrześcijaństwa - kiedy pełniły ważne funkcje: nauczały, studiowały Biblię, były apostołkami - zaczęła słabnąć, kiedy np. już we wczesnych opisach męczeństwa ich ciała zostały uprzedmiotowione i zseksualizowane.

Przed tygodniem wydawnictwo WAM – wydawca „Emancypentek” – zorganizowało w Krakowie spotkanie z Zuzanną Radzik, poświęcone jej najnowszej książce. Dzięki uprzejmości wydawcy możemy się z Państwem podzielić nagraniem z tamtego wydarzenia.

Przypominamy także, że już 27 września Klub „Tygodnika Powszechnego” w Gliwicach zorganizuje spotkanie z Zuzanną Radzik, a 11 października Klub „Tygodnika Powszechnego” w Warszawie zaprasza na spotkanie z Zuzanną Radzik oraz Aleksandrą Klich, redaktorką naczelną „Wysokich Obcasów”, również poświęcone „Emancypantkom”. Szczegóły o spotkaniach: w Gliwicach oraz w Warszawie.

Książkę można kupić na stronie wydawcy >>>


CZYTAJ WIĘCEJ:

Polecamy także publikacje Zuzanny Radzi na stronie „Tygodnika Powszechnego”

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Kościół marzeń pani Zuzanny już istnieje! I to w Polsce! Myślę o Kościele Katolickim Mariawitów (felicjanowskim), w którym kobieta może być kapłanką a nawet arcykapłanką, episkopat aktualnie składa się z samych biskupek, a dogmat o Trójcy Świętej zmodyfikowano tak, że Matkę Bożą uznano za wcielenie Boga Ojca, Mateczkę natomiast (św. Marię Franciszkę Kozłowską) za wcielenie Ducha Św. W sam raz coś dla radykalnej katolickiej feministki.

równie dobrze jak mariawitów może Pan polecać p. ZR kościoły anglikańskie albo luterańskie
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]