Reklama

Ładowanie...

Dach świadomości

17.02.2009
Czyta się kilka minut
Mężczyzna przyszedł na Mszę w czapce. W czasie zbierania składki kleryk chodzący z tacą szepnął do niego: "Bracie, w kościele nie nosi się czapki". "Dzięki" - odpowiedział człowiek, kłaniając się uprzejmie, nie kwapiąc się do zdjęcia nakrycia głowy.
C

Człowiek w czapce zapragnął przyjąć Komunię św. Gdy podszedł do ołtarza, szafarz natychmiast zareagował: "Proszę pana, w kościele nie wolno nosić czapki". Mężczyzna odparł: "Amen. Dziękuję". Po czym nonszalancko wrócił na miejsce. Proboszcz, widząc to widowisko z wysokości ołtarza, po nabożeństwie podszedł do mężczyzny i zagadnął ciepło: "Jak się cieszę, że mogę pana poznać, ale mój drogi panie, noszenie czapki w kościele jest niedozwolone". "Wiem - odparł burzyciel porządku. - Już dwa lata przychodzę do tego kościoła i dopiero dzisiaj ktoś mnie zauważył".

W Kafarnaum Jezus uzdrowił paralityka, spuszczonego przez otwór w dachu przez czterech przyjaciół, wiedzionych wiarą w cudotwórczą moc Nauczyciela. Scena iście teatralna i tylko pozornie komiczna. Gdy przyjrzeć się temu wydarzeniu od środka, uwydatnia się pewne napięcie, które towarzyszyło Jezusowi i jego...

3014

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]