Reklama

Czytania liturgiczne

Czytania liturgiczne

02.10.2016
Czyta się kilka minut
9 – 16 X
2

28. niedziela zwykła: 2 Krl 5, 14-17; Ps 98;2 Tm 2, 8-13; Łk 17, 11-19;
Poniedziałek: Ga 4, 22-24. 26-27. 31 – 5, 1; Ps 113; Łk 11, 29-32;
Wtorek: Ga 5, 1-6; Ps 119; Łk 11, 37-41;
Środa: Ga 5, 18-25; Ps 1; Łk 11, 42-46;
Czwartek: Ef 1, 1-10; Ps 98; Łk 11, 47-54;
Piątek: Ef 1, 11-14; Ps 33; Łk 12, 1-7;
Sobota: Ef 1, 15-23; Ps 8; Łk 12, 8-12;
29. niedziela zwykła: Wj 17, 8-13; Ps 121; 2 Tm 3, 14 – 4, 2; Łk 18, 1-8.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Ps 98,1-4 Śpiewajcie Panu pieśń nową,albowiem uczynił cuda.Zwycięstwo Mu zgotowała Jego prawica,i święte ramię Jego. Pan okazał swoje zbawienie,na oczach pogan objawił swoją sprawiedliwość.Wspomniał na dobroć i na wierność swojądla domu Izraela. Ujrzały wszystkie krańce ziemizbawienie Boga naszego.Wołaj z radości na cześć Pana, cała ziemio.cieszcie się, weselcie i grajcie. W Kolumbii odbyl sie plebiscyt czy jestesmy za traktatem pokojowym, jaki podpisal rzad z miejscowa partyzantka . Z roznica 0.43% wygral glos, ze nie. W tydzien po glosowaniu prezdent Klumbii otrzymuje nagrode Nobla. Osobiscie to co wydarzylo sie w Kolumbii widze przez pryzmat tego psalmu. Wszystkie krance ziemi zobaczyly , ze Bog jest za pokojem, ze wola Boga jest aby narody mogly zyc w pokoju. Kiedy razem z przedstawicielami ONZ bylem w jednym miejscu gdzie osiedlona jest ludnosc , ktora nie ma dostepu do systemu wodociagow, nie ma systema kanalizacji, tej ludnosci nic nie mozna pomoc bo wlasciciele ziemi, ktorych jest 10% i maja w swych rekach 90% ziemi, chca miec takie prawo aby dokladnie nic nie mozna bylo zrobic z ludnoscia , ktora tutaj tworzy swoje osiedle, bo zostala wypedzona przez konflikt zbrojny ze swych terenow. Nie wazne ile jest takich miejsc, wazne ze prawo nie pozwala na legalizacje tych terenow i w plebiscycie ci wlasciciele wygrali i uwazali, ze rzeczy pozostana tak jak sa. Partyzanci powroca w gory , mieszkancy zyjacy w kondycji ponizej ludzkiej godnosci beda sobie tak zyli i przywileje wlascicieli ziemi pozostana nienaruszone. Tak mysleli ale nie tak mysli Bog. Bog nie daje swiatu wygodnego papieza, nie daje swiatu radosci zycia egoistycznego. Bog wola za biednych, Bog wola za sprawiedliwoscia i Jego dzialania niszcza plany tych, ktorzy pragna wygodne zycie dla siebie i wobec wielkich obszarow nedzy, niesprawiedliwosci maja oczy zamkniete bo wlasna wygoda zaslepia .Bog uzywa roznych narzedzi , ja moge powiedziec dzieki Ci Panie za ten Nobel dla tych , ktorzy w Kolumbii wolaja o pokoj, ktorzy chca zyc w pokoju i szukaja mozliwosci polepszenia swego bytu nie przez konflikt zbrojny ale przez ten sposob rozwiazywania konfliktow , ktory nie chce z przemocy, z zadawania smierci innym uczynic narzedzie do walki z tym co jest niesprawiedliwe, co rodzi sie z ludzkiego egoizm.Chwala Ci Panie, za to co czyni Twe swiete ramie.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]