Reklama

Czytania liturgiczne

Czytania liturgiczne

14.05.2016
Czyta się kilka minut
22 – 29 maja
N

Niedziela, Najświętszej Trójcy: Prz 8, 22-31; Ps 8, 4-5. 6-7. 8-9; Rz 5, 1-5; J 16, 12-15;
Poniedziałek: 1 P 1, 3-9; Ps 111; Mk 10, 17-27;
Wtorek: 1 P 1, 10-16; Ps 98; Mk 10, 28-31;
Środa: 1 P 1, 18-25; Ps 147B; Mk 10, 32-45;
Czwartek, Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa: Rdz 14, 18-20; Ps 110; 1 Kr 11, 23-26; Łk 9, 11b-17;
Piątek: Jk 2, 14-24. 26; Ps 112; Mk 8, 24 – 9, 1;
Sobota: Jud 17. 20b-25; Ps 63; Mk 11, 27-33;
9. niedziela zwykła: 1 Krl 8, 41-43; Ps 117; Ga 1, 1-2. 6-10; Łk 7, 1-10.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

(Ps 8,4-9 )Gdy patrzę na Twoje niebo, dzieło palców Twoich,na księżyc i gwiazdy, któreś Ty utwierdził:czym jest człowiek, że o nim pamiętasz,czym syn człowieczy, że troszczysz się o niego? Uczyniłeś go niewiele mniejszym od aniołów,uwieńczyłeś go czcią i chwałą.Obdarzyłeś go władzą nad dziełami rąk Twoich,wszystko złożyłeś pod jego stopy: Owce i bydło wszelakie,i dzikie zwierzęta,ptaki niebieskie i ryby morskie,wszystko, co szlaki mórz przemierza. Mysle, ze ten psalm nie tylko mowi o Ojcu ale rowniez o Synu i Duchu Swietym. Nie ma tak, ze Bog to jest Ojciec, a Syn i Duch Swiety to jakby bogowie mniejsi. Kiedy sie mowi, ze jestemy dzielem Boga oznacza, ze zatym dzielem stoi Ojciec, Syn i Duch Swiety. Czlowiek jest dzielem Trojcy Swietej. Jako obraz Ojca otrzymal wladze nad calym stworzeniem. Mezczyzna i Kobieta w moim wyobrazeniu sa jak Syn i Duch Swiety. W mezczyznie jest milosc Ojca , ktora rodzi Syna i z milosci Syna i Ojca rodzi sie Duch Swiety, obrazem tej milosci jest kobieta. Jezus Chrystus Odkupuje swiat , tym , ktory rodzi dla Kosciola jest Duch Swiety, jestemy zrodzeni z Ducha Swietego w Kosciele. W obrazie kobiety jest obraz Ducha Swietego, w obrazie mezszyzny jest Syn Bozy . Mezczyzna i Kobieta sa stworzeni, tak jak Syn i Duch Swiety zrodzeni. Czlowieczenstwo to obraz Ojca i w czlowieczenstwie kobieta i mezczyzna. W mezczyznie jest cale czlowieczenstwo, w kobiecie jest cale czlowieczenstwo i czlowieczenstwo nie tylko odnopsi sie do samej kobiety czy do samego mezczyzny. W czlowieczenstwie jest kobieta i mezczyzna. Czlowieczenstwo- Mezczyzna- Kobieta to obraz Trojcy swietej. Jako dzielo Boga nasze zycie jest trynitarne. W rodzinie jest matk, syn , dziecko , w kaplanstwie jest zjednoczenie Boga i wspolnoty. Kaplan, Bog i wspolnota sa jednoscia. Jesli nie ma w nas zycia trynitarnego, nie moze byc prawdziwie bozego zycia ani w samym kaplanie, ktory by chcial zyc tylko dla siebie ani w rodzinie, ktora nie realizuje sie w sposob trynitarny. Jako Boze stworzenie jestesmy trynitarni i w zyciu trynitarnym to znaczy wspolnotowym lezy nasze szczescie. Chrzescijanstwo nie ma nic wspolnegoz samoubostwieniem siebie. W Bogu cala milosc Ojca przelewa sie na Syna i cala miloscOjca i Syna wyraza sie w Duchu Swietym. W Bogu nie ma samotnosci, nie ma ambicji ,wywyzszenia sie. Jest zycie i Bog jest zyciem w ktorym jest szczescie i milosc i milosc tak wielka do ktorej czlowiek to znaczy kobieta i mezczyzna sa zaproszeni i obdarowani jesli chca tak jak Syn pelnic wole Ojca i kochac tak jak to czyni Duch Swiety, ktory nas obdarza miloscia i pozwala mowic do Boga Ojcze i przezywac wiez jednosci z Synem przez ktorego czlowieczenstwo jest mozliwe nasze zycie wieczne w jednosci z Bogiem w Jego Niebieskiej Ojczyznie
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]