Reklama

Ładowanie...

Czysty opis postaci w deszczu

12.01.2010
Czyta się kilka minut
Krzysztof Siwczyk
C

Czysty opis postaci w deszczu

Czysty opis postaci w deszczu zaczyna się po zmierzchu, kiedy wychodzi na obchód nocy, w morze kropel falujące po tafli czarnego dna jak ty wtedy, brodząc w błocie budowy, bredząc we mgle małe epopeje dni, które nie mogły się skończyć, trwały bez znaczenia, znajdowały tylko ciebie szukającego w nich orientujących punktów, słone paluszki, proca i freski zapałką w wilgotnych piwnicach glinianek, domostw, społem niczym termity, niczym innym nie zajmowałeś oczu, które teraz wyglądają wyraźnie, rysunek techniczny dna, tam zacząłeś ponoć żyć, tak stoi w ewidencji echa, jeżeli zgodzimy się tak traktować czas, czysty opis postaci w deszczu, myślę, że mógłbym bez trwogi stracić, ciebie domniemanie mnie.

Nasze zdolności

M.M. na 40. urodziny

To są...

1728

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]