Reklama

Czyja jesień

Czyja jesień

10.07.2012
Czyta się kilka minut
Jeszcze niedawno – można było mniemać – premier Donald Tusk przekonywał, że czas na dobrze zasłużony odpoczynek: trudne reformy (m.in. emerytalna) przeprowadzone, Euro 2012 udane, państwo w dobrym stanie.
T

Tymczasem, gdy wszyscy rozglądają się za odrobiną cienia, posłowie szykują się na wakacje, a obywatele martwią się, czy z ich biurem podróży wszystko w porządku, premier postanowił jeszcze podgrzać atmosferę i zapowiedział na jesień nowe otwarcie rządu. Zaanonsował szereg posunięć – efekt socjotechniczny na pewno został osiągnięty: możemy jechać na wakacje przekonani, że rząd czuwa i myśli o naszej przyszłości.

Krytycy na pewno wyliczą, ileż to już ofensyw zapowiadał rząd, a prawda jest taka, że sytuacja gospodarcza się pogarsza, i o tym trzeba by dyskutować. Premier woli jednak znów mówić o Funduszu Kościelnym, czyli o stu milionach złotych, co sam w niedawnym wywiadzie dla „TP” nazwał sprawą symboliczną. Jednocześnie umiarkowanie wypowiada się na temat polityki Jarosława Gowina, która z punktu widzenia państwa i wszystkich obywateli (nie tylko wierzących) jest znacznie...

1688

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]