Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

„Cztery” trzecie

„Cztery” trzecie

10.11.2014
Czyta się kilka minut
Siedemnaście lat po debiutanckim krążku „Niebo do wynajęcia” dostajemy do ręki trzeci studyjny album Roberta Kasprzyckiego – krakowskiego pieśniarza, poety, gitarzysty i aranżera.
W

W świecie muzycznej produkcji idącej w ilość i sezonowość jedna płyta na dekadę to rzadkość. Jeśli wziąć pod uwagę, że piosenki tu pomieszczone odznaczają się wyjątkową dbałością o słowo, można by autora posądzić niemal o ekscentryczność. „Cztery” to album kompletny. Każdy utwór jest na swoim miejscu, nie ma tu placebo, każdy czymś się odznacza.
Te dwie dekady to także miara odległości od pojęcia „Kraina Łagodności”, skąd Kasprzycki – który zadebiutował w 1992 r. na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie – wyrasta. Już na poprzednich płytach artysta jasno dawał do zrozumienia, że łagodność średnio przystaje do jego emploi. Robert Kasprzycki Band eksploruje style i poetyki; w lżejszych rejonach jesteśmy między smooth jazzem a bluesem, w cięższych jest rockowo i grunge’owo. Odległość od bardowskiego grania dobitnie pokazują utwory znane z koncertowej, gitarowej płyty „Piosenki...

1811

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]