Reklama

Czekamy na wolontariuszy

Czekamy na wolontariuszy

30.10.2006
Czyta się kilka minut
Czekamy na wolontariuszy
O

Od listopada 2003 r. działa w Radomiu Hospicjum Królowej Apostołów, zajmujące się udzielaniem opieki i pomocy medycznej, psychologicznej, socjalnej i duchowej osobom chorym terminalnie i niepełnosprawnym. Zespoły wolontariuszy, składające się z lekarza, pielęgniarki, księdza i wolontariusza, wyjeżdżają do domów chorych, by służyć im i ich rodzinom wszechstronną pomocą. Istotną częścią naszej działalności jest troska o osoby osierocone, szczególnie dzieci, przez naszych byłych podopiecznych. Dla nich organizujemy comiesięczne spotkania i pomoc socjalną. W naszej 57-osobowej wspólnocie wszyscy są wolontariuszami, a dziennie mamy pod opieką ponad 40 osób, w tym kilkoro dzieci.

Zapraszamy do współpracy lekarzy, pielęgniarki, psychologów, rehabilitantów, terapeutów zajęciowych - wszystkich, którzy chcą służyć chorym. Działamy w zespołach, bo to najskuteczniejsza pod każdym względem forma posługiwania. Tworzymy wspólnotę wolontariuszy, a z chorymi, ich bliskimi i osieroconymi - rodzinę hospicyjną. Wszyscy dla siebie jesteśmy pomocą. Oto nasz adres:

Hospicjum Królowej Apostołów ul. Wiejska 2, Radom 26-600

tel./fax: 0.48.366.81.44, 0.605.98.02.14

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]