Reklama

Czasy apokalips

Czasy apokalips

11.12.2012
Czyta się kilka minut
Za ok. 5 mld lat Słońce stanie się czerwonym olbrzymem, pochłaniając Merkurego, Wenus i Ziemię. Jeśli wcześniej, tzn. za 3-4 mld lat, nie nastąpi zderzenie naszej Drogi Mlecznej z galaktyką Andromedy...
6

634 p.n.e. Rzymianie oczekują zniszczenia Rzymu w 120 lat po jego powstaniu – wierzą, że każdy z 12 orłów, które przyśniły się Romulusowi, reprezentuje 10 lat trwania miasta.

1 wiek n.e. Część chrześcijan spodziewa się ponownego przyjścia Mesjasza jeszcze za życia ich pokolenia (por. Mt 24, 32-35).

375-400 Św. Marcin z Tours przewiduje, że Antychryst już się narodził i niebawem zdobędzie władzę.

31 grudnia 999 Millenaryzm głosi, że z końcem tysiąclecia nastąpi koniec świata, który zniszczy Lewiatan więziony w lochach Watykanu. Inni jego przedstawi-ciele mają jeszcze przed sobą 33 lata, sądząc, że należy liczyć od daty śmierci Chrystusa.

1346-51 Czarna dżuma zbiera żniwo w Europie, co uznawane jest za apokalipsę.

1600 Na ten rok zapowiada koniec...

3571

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]