Reklama

"Czarny PR z Rosji"

"Czarny PR z Rosji"

20.03.2005
Czyta się kilka minut
Rosyjski portal internetowy InoSMI dezinformował na temat stosunków polsko-ukraińskich i Tygodnika Powszechnego. Jako tłumaczenie naszego tekstu opublikował antyukraiński tekst. Zdaniem ekspertów ds. rosyjskich to nie pomyłka, ale celowe działanie Moskwy.
"

"Tygodnik Powszechny" od dawna wspierał pojednanie polsko-ukraińskie, oraz z sympatią śledził przebieg Pomarańczowej Rewolucji. Niedawno "Tygodnik" odebrał w Kijowie nagrodę dziennikarską "Złote Pióro" za wspieranie służenie pojednaniu polsko-ukraińskiemu i relacjonowanie wydarzeń podczas Pomarańczowej Rewolucji.

Wszystko wskazuje na to, że to manipulacja czy też nawet prowokacja. Rozmawialiśmy z analitykami, którzy nie wierzą, że taka fałszywka mogła powstać pomyłkowo. Zwłaszcza, że redakcja portalu nie reaguje na nasze maile oraz telefony - logo "Tygodnika Powszechnego" widniało przy nie naszym tekście prawie przez cały dzień.

Dlaczego padło na nas? Rzeczywiście, to zaskoczenie, bo nie jesteśmy medialnym potentatem. Jednak bardzo się angażowaliśmy w ukraińskie sprawy podczas pomarańczowej rewolucji, a po zdobyciu "Złotego Pióra" nasze teksty...

1236

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]