Reklama

Cud, który się nie dokonał

Cud, który się nie dokonał

17.05.2014
Czyta się kilka minut
Pisząc o Janie Pawle II, Tornielli nie pozwala sobie na fantazjowanie.
T

Tornielli jest historykiem i dziennikarzem, uznanym za jednego z najbardziej kompetentnych watykanistów. W Watykanie cieszy się zaufaniem. Oby jego książka „L’ultimo miracolo” (Ostatni cud) znalazła także polskiego wydawcę. Wiele miejsca poświęcił w niej autor wydarzeniom cudownym, które miały miejsce za życia i po śmierci nowego Świętego. Dotarł do urzędowych relacji i świadków, opisuje np. swoje niezwykłe rozmowy z don Stanislao (kard. Dziwiszem). Nigdy nie pozwala sobie na fantazjowanie. Są to opowieści przejmujące i wiarygodne. Pisze nie tylko o cudach. Wspaniałe są stronice poświęcone modlitwie Jana Pawła II.
Wracając do cudów, autor zalicza do nich i ten, który, po ludzku patrząc, się nie dokonał. Dwudziestoośmioletni ciężko chory człowiek spotkał się z Janem Pawłem II, długo razem się modlili. Na pożegnanie powiedział: „Ojcze Święty, dziękuję. To był najpiękniejszy dzień w moim życiu. Mogę tylko powiedzieć – dziękuję. Do zobaczenia w niebie”. Zmarł dwa dni później. Na spotkanie z Bogiem szedł ze spokojem i radością.

Andrea Tornielli, „L’ultimo miracolo. Perché Giovanni Paolo II è santo”, Edizioni Piemme, Milano 2014

Autor artykułu

Urodził się 25 lipca 1934 r. w Warszawie. Gdy miał osiemnaście lat, wstąpił do Zgromadzenia Księży Marianów. Po kilku latach otrzymał święcenia kapłańskie. Studiował filozofię na Katolickim...

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]