Reklama

Cud, który się nie dokonał

Cud, który się nie dokonał

17.05.2014
Czyta się kilka minut
Pisząc o Janie Pawle II, Tornielli nie pozwala sobie na fantazjowanie.
T

Tornielli jest historykiem i dziennikarzem, uznanym za jednego z najbardziej kompetentnych watykanistów. W Watykanie cieszy się zaufaniem. Oby jego książka „L’ultimo miracolo” (Ostatni cud) znalazła także polskiego wydawcę. Wiele miejsca poświęcił w niej autor wydarzeniom cudownym, które miały miejsce za życia i po śmierci nowego Świętego. Dotarł do urzędowych relacji i świadków, opisuje np. swoje niezwykłe rozmowy z don Stanislao (kard. Dziwiszem). Nigdy nie pozwala sobie na fantazjowanie. Są to opowieści przejmujące i wiarygodne. Pisze nie tylko o cudach. Wspaniałe są stronice poświęcone modlitwie Jana Pawła II.
Wracając do cudów, autor zalicza do nich i ten, który, po ludzku patrząc, się nie dokonał. Dwudziestoośmioletni ciężko chory człowiek spotkał się z Janem Pawłem II, długo razem się modlili. Na pożegnanie powiedział: „Ojcze Święty, dziękuję. To był najpiękniejszy dzień w moim życiu. Mogę tylko powiedzieć – dziękuję. Do zobaczenia w niebie”. Zmarł dwa dni później. Na spotkanie z Bogiem szedł ze spokojem i radością.

Andrea Tornielli, „L’ultimo miracolo. Perché Giovanni Paolo II è santo”, Edizioni Piemme, Milano 2014

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Urodził się 25 lipca 1934 r. w Warszawie. Gdy miał osiemnaście lat, wstąpił do Zgromadzenia Księży Marianów. Po kilku latach otrzymał święcenia kapłańskie. Studiował filozofię na Katolickim...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]