Reklama

Conrad Festival – podsumowanie

Conrad Festival – podsumowanie

07.11.2016
Czyta się kilka minut
W dniach 24-30 października odbył się w Krakowie Festiwal Conrada – największe wydarzenie literackie w Polsce i jedno z najważniejszych na świecie.
Gala Nagrody Conrada. W środku laureatka Żanna Słoniowska. Fot. Hasenien Dousery / KBF
I

Intensywność – hasło tegorocznej edycji – to nie liczby (choć znów mieliśmy rekordową publiczność), lecz uważne i pełne pasji dyskusje na temat literatury oraz świata. Pisarki i pisarze, filozofki i artyści wizualni, muzycy oraz aktywiści literaccy – wszyscy oni przyjechali do nas po to, by przez tydzień brać udział w debatach, warsztatach, pokazach filmowych, wystawach, koncertach, spektaklach oraz spacerach literackich. Gościliśmy Państwa w nowym – przestronnym i wygodnym – centrum festiwalowym (Pałac Czeczotki). Po raz drugi wręczona została Nagroda Conrada, a także wyróżnienia dla najlepszego moderatora i tłumacza.

Festiwal organizowany jest przez Fundację Tygodnika Powszechnego, Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe, przy wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytutu Książki oraz partnerów z kraju i zagranicy. Dziękujemy naszym gościom, wymagającej publiczności, wolontariuszom, a także całej ekipie festiwalowej.

Do zobaczenia za rok! ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]