Reklama

Ładowanie...

Conrad Festival – podsumowanie

Conrad Festival – podsumowanie

07.11.2016
Czyta się kilka minut
W dniach 24-30 października odbył się w Krakowie Festiwal Conrada – największe wydarzenie literackie w Polsce i jedno z najważniejszych na świecie.
Gala Nagrody Conrada. W środku laureatka Żanna Słoniowska. Fot. Hasenien Dousery / KBF
I

Intensywność – hasło tegorocznej edycji – to nie liczby (choć znów mieliśmy rekordową publiczność), lecz uważne i pełne pasji dyskusje na temat literatury oraz świata. Pisarki i pisarze, filozofki i artyści wizualni, muzycy oraz aktywiści literaccy – wszyscy oni przyjechali do nas po to, by przez tydzień brać udział w debatach, warsztatach, pokazach filmowych, wystawach, koncertach, spektaklach oraz spacerach literackich. Gościliśmy Państwa w nowym – przestronnym i wygodnym – centrum festiwalowym (Pałac Czeczotki). Po raz drugi wręczona została Nagroda Conrada, a także wyróżnienia dla najlepszego moderatora i tłumacza.

Festiwal organizowany jest przez Fundację Tygodnika Powszechnego, Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe, przy wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytutu Książki oraz partnerów z kraju i zagranicy. Dziękujemy naszym gościom, wymagającej publiczności, wolontariuszom, a także całej ekipie festiwalowej.

Do zobaczenia za rok! ©℗

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]