Reklama

Chanson de geste

Chanson de geste

14.12.2010
Czyta się kilka minut
Władimir Putin jest nie tylko wysportowany, ale również wysoce kulturalny. Ostatnio, przy jakiejś charytatywnej okazji, Putin śpiewał i grał osobiście.
G

Grał na fortepianie (Steinway, oczywiście), a śpiewał jakby po angielsku. Czyli czynnie muzykował, w przeciwieństwie do naszych włodarzy, którzy wolą, aby w telewizyjnym studio zawodziła im z niewiadomych powodów najpopularniejsza szansonistka oraz jej półplayback. Można się wyśmiewać, że zinterpretowany na klawiszach jednym palcem przez Putina utwór jest nieformalnym hymnem sowieckich szpiegów, ale trudno nie zadumać się nad tytułem, który brzmi: "Od czego zaczyna się Ojczyzna". No właśnie, od czego?

Należy z całą mocą podkreślić, że jeśli chodzi o żywotne zainteresowanie najwyższych czynników państwowych w Europie Środkowo-Wschodniej, to obszar kultury bynajmniej nie leży odłogiem, kultura nie poszła w las, nie jest wyłącznie łowieckim terenem Władimira Putina. Również nasi najwyżsi przywódcy wykonują w tym kierunku gest. Gest sportowy. Gest Kozakiewicza....

940

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]