Reklama

Bycie ojcem mnie uratowało

Bycie ojcem mnie uratowało

25.06.2012
Czyta się kilka minut
Tomasz Kwaśniewski, autor "Dziennika taty": Fundamentalną niesprawiedliwością jest to, że mężczyzna nie może rodzić. I nigdy nie będzie pewny, że to on jest ojcem. Z tego braku pewności rodzi się jego mniejsze prawo do dziecka.
rys. Piotr Filipiuk
K

Katarzyna Kubisiowska: Pierwsze skojarzenie ze słowem „ojciec”?

Tomasz Kwaśniewski: Mój ojciec.

Opowiesz o nim?

Ma na imię Jerzy, jest sędzią, za rok przechodzi na emeryturę. Odkąd sam zostałem ojcem, zbliżyliśmy się do siebie.

Jesteście bliżej, bo obaj jesteście ojcami?

Ojciec dla mnie jest coraz mniej ojcem, a coraz bardziej człowiekiem, który mi pomagał w życiu przez kilka dekad. Nie stoi na piedestale, stał się istotą kompletną, ma zestaw zalet i wad.
Niedawno zdarzyła się taka sytuacja: jesteśmy na działce, ja w domu bawię się z Frankiem, młodszym synem, a ojciec ze starszą córką – Tosią, są na zewnątrz. W pewnym momencie patrzę przez okno i nikogo nie widzę. Natychmiast przypomniała mi się scena z przeszłości. Mam siedem lat, jestem z ojcem na spływie kajakowym. On śpi, a ja, nic mu o tym...

14598

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]