Reklama

Biskupi: nie pij w ciąży!

Biskupi: nie pij w ciąży!

27.07.2020
Czyta się kilka minut
J

Jak co roku Zespół KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości Osób Uzależnionych opublikował list wzywający do sierpniowej abstynencji od alkoholu. Tekst – jak zawsze – jest pełen odniesień patriotycznych, tym razem z naciskiem na okrągłą rocznicę Bitwy Warszawskiej, z uporem nazywanej „Cudem nad Wisłą”. Nowość polega na sięgnięciu po cytat z prymasa Wyszyńskiego zamiast z Jana Pawła II. Niemniej aktualne pozostaje pytanie, czy biskupi dostarczają przekonującej motywacji osobom zmagającym się z nałogiem. I czy w ogóle walka z alkoholizmem za pomocą postulatów miesięcznej abstynencji może być skuteczna.

Tegoroczny list Episkopatu korzystnie wyróżnia apel o niespożywanie alkoholu w okresie ciąży. „FAS, czyli Alkoholowy Zespół Płodowy, jest jednostką chorobową w stu procentach możliwą do uniknięcia. (...) Niestety, badania przeprowadzone w Polsce dowodzą, że jedna trzecia kobiet w ciąży spożywa alkohol” – piszą biskupi. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]