Reklama

Biskupi Litwy mówią „tak”

Biskupi Litwy mówią „tak”

30.03.2003
Czyta się kilka minut
4

4 marca, w uroczystość patrona Litwy św. Kazimierza Królewicza, litewski Episkopat ogłosił list pasterski, wyrażający jednoznaczne poparcie dla członkostwa kraju w Unii Europejskiej. Poniżej prezentujemy jego pełny tekst.

Trzynaście lat zajęła nam reorganizacja naszego państwa. Nasz kraj wrócił do demokracji i zasad ekonomicznych oraz innych podstaw, którymi kieruje się świat zachodni. Można ten ciężki czas porównać do podróży przez pustynię. Pomimo smutku i zmęczenia wielu kroczyło do przodu, bo przyciągała ich perspektywa życia europejskiego. Dzisiaj ta perspektywa jest na wyciągnięcie ręki i nie przyjąw-szy jej, wszystko to, co ofiarowaliście, wszelkie wasze trudy, zostaną zaprzepaszczone. Nie wstąpiwszy przez otwarte drzwi, w kierunku których tak długo brnęliśmy, daremne będzie „zaciśnięcie pasa”, które znosiliście. Dlatego my, Wasi Pasterze, zachęcamy wszystkich, aby...

4221

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]