Reklama

Ładowanie...

Biskupi Litwy mówią „tak”

30.03.2003
Czyta się kilka minut
4

4 marca, w uroczystość patrona Litwy św. Kazimierza Królewicza, litewski Episkopat ogłosił list pasterski, wyrażający jednoznaczne poparcie dla członkostwa kraju w Unii Europejskiej. Poniżej prezentujemy jego pełny tekst.

Trzynaście lat zajęła nam reorganizacja naszego państwa. Nasz kraj wrócił do demokracji i zasad ekonomicznych oraz innych podstaw, którymi kieruje się świat zachodni. Można ten ciężki czas porównać do podróży przez pustynię. Pomimo smutku i zmęczenia wielu kroczyło do przodu, bo przyciągała ich perspektywa życia europejskiego. Dzisiaj ta perspektywa jest na wyciągnięcie ręki i nie przyjąw-szy jej, wszystko to, co ofiarowaliście, wszelkie wasze trudy, zostaną zaprzepaszczone. Nie wstąpiwszy przez otwarte drzwi, w kierunku których tak długo brnęliśmy, daremne będzie „zaciśnięcie pasa”, które znosiliście. Dlatego my, Wasi Pasterze, zachęcamy wszystkich, aby...

4221

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]