Reklama

Ładowanie...

Bieg Świętego Mikołaja

Bieg Świętego Mikołaja

05.12.2022
Czyta się kilka minut
Wystartowało ponad 900 osób w różnym wieku, od sześciu lat wzwyż, które mogły wybrać dla siebie dystans 2,5 km, 5 km lub też 10,5 km.
MARKUS SCHREIBER / AP / EAST NEWS
T

To tradycyjna impreza organizowana od kilkunastu lat w drugą niedzielę Adwentu w niemieckim miasteczku Michendorf (powiat Poczdam-Środkowa Marchia, na zachód od Berlina), podczas której uczestnicy biegną w strojach mikołajowych – odbył się 4 grudnia po raz pierwszy po dwuletniej pandemicznej przerwie. Pobiegło ponad 900 osób w różnym wieku, od sześciu lat wzwyż, które mogły wybrać dla siebie dystans 2,5 km, 5 km lub też 10,5 km. Nagrodą były czekoladowe mikołaje. 


WIELKA BRYTANIA: MIKOŁAJ ZACISKA PASA. W telewizji świąteczne reklamy, a przed supermarketami stoiska z choinkami – przygotowania do świąt ruszyły tu już w listopadzie. Dla wielu to będzie jednak trudny czas >>>

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]