Reklama

Bezinteresowni obrońcy pokoju

Bezinteresowni obrońcy pokoju

z Rzymu
20.04.2003
Czyta się kilka minut
W strugach deszczu rozpoczęło się spotkanie Papieża z młodzieżą Rzymu i całej diecezji Lacjum. Tradycyjnie odbyło się ono w czwartek poprzedzający Niedzielę Palmową, gdy obchodzony jest Światowy Dzień Młodzieży. Ulewa nie odstraszyła ponad 40 tys. młodych rzymian, którzy przybyli 10 kwietnia po południu na Plac św. Piotra.
Z

Zanim pojawił się tam Jan Paweł II, na scenie wystąpili piosenkarze rockowi, zespoły ludowe i grupy taneczne. Jak każde takie spotkanie z młodzieżą, począwszy od pierwszego w 1984 r., również i to przekształciło się w wielkie święto. Będący w świetnej formie Papież jak zwykle nawiązał z młodymi fantastyczny kontakt. Wiele razy odchodził od treści przygotowanego przemówienia, żartował na temat pogody, odpowiadał na okrzyki tłumu.

Tegorocznemu Dniu towarzyszyło hasło „Oto Matka Twoja”. Dlatego Papież przypomniał zgromadzonym o roli Maryi w życiu młodych i Kościoła. Wezwał do otwarcia przed Matką Jezusa drzwi swego życia i swoich serc. Na moment odszedł od czytanego tekstu wspominając: „Gdy byłem młody i pracując w zakładach chemicznych (Solvay) znalazłem te słowa: »Totus tuus«. I dzięki mocy tych słów mogłem przetrwać straszną wojnę, straszliwą okupację nazistowską, a potem...

2805

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]