Reklama

Bez Niego

Bez Niego

23.10.2005
Czyta się kilka minut
Zeszłotygodniowy blok na Dzień Papieski (16 października) zatytułowaliśmy Bez Niego, bo choć obecność Założyciela przechodzi w Kościele na kolejnych papieży, to tamtego kwietniowego wieczoru zrozumieliśmy, że nasz Papież odchodzi naprawdę. Czas się przełamał, zaczął się nowy rozdział - pisała Józefa Hennelowa. - A my od pół roku próbujemy radzić sobie z Jego nieobecnością. Jak się nam udaje? Dziś kolejne głosy.
B

Brygida Grysiak

Nie ma Go, a jakby Go było więcej niż kiedykolwiek. Wokół mnie. We mnie. Trudno o bardziej przekonujące świadectwo cudu, który dokonał się w tamtą kwietniową sobotę. Tak naprawdę wszyscy czuliśmy, że Papież odchodzi. Pięknie nas na tę chwilę przygotowywał.

Był piątek. Właśnie minął pierwszy miesiąc mojego stypendium w Berlinie. Obudziłam się i poczułam, że muszę wracać do Polski, do Krakowa. Nie jako dziennikarz. Jako człowiek, który chce być w domu, kiedy umiera ktoś bliski. Żeby - kiedy przyjdzie ten moment - nie płakać w samotności.

I nie byłam sama. Na Franciszkańskiej ludzie nie spali. Trwali w modlitwie. Tysiące świec rozpraszały światła kamer. Czułam, że to, co dzieje się wokół mnie, wyrasta poza wszelkie dziennikarskie standardy. To nie był czas na informowanie. To był czas na rachunek...

10883

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]