Reklama

Bez autorytetu

Bez autorytetu

16.01.2006
Czyta się kilka minut
Jak przeczytałem w tekście Romana Graczyka "Ambicja kryjąca pęknięcie" ("TP" nr 3/06), partie rządzące chcą powołać Zespół Parlamentarny na rzecz Przywrócenia Autorytetu Władzy. To charakterystyczne: nie Przywrócenia Władzy Autorytetu, co jest ze wszech miar pożądane, ale właśnie Przywrócenia Autorytetu Władzy. Komu chcą przywracać ten Autorytet Władzy, rzecz notabene nieistniejącą? Brzmi, jakby chcieli ten Autorytet Władzy przywrócić społeczeństwu. A może narzucić? Nie da się tego zrobić. My sami obdarzamy władzę autorytetem. O ile wcześniej jej samej uda się sobie ten autorytet przywrócić.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]