Reklama

Belgia: kolejny „wilk”

Belgia: kolejny „wilk”

08.08.2016
Czyta się kilka minut
Państwo Islamskie (IS) przyznało się do zamachu terrorystycznego w belgijskim mieście Charleroi.
S

Sprawca – 33-letni Algierczyk, od 2012 r. mieszkający w Belgii – miał być „żołnierzem IS”, twierdzi agencja Amak, tuba IS. Podczas zamachu, do którego doszło w sobotę 6 sierpnia, sprawca wszedł do komendy policji, wyjął z plecaka maczetę i z okrzykiem „Allahu akbar” zaatakował funkcjonariuszy. Ranił dwie policjantki (jedną poważnie), zanim został postrzelony; zmarł w szpitalu. Władze belgijskie informują, że Algierczyk wprawdzie był znany policji, ale tylko jako sprawca przestępstw kryminalnych. Premier Charles Michel, który przerwał urlop, poinformował, że na wszystkich posterunkach w Belgii zwiększono środki bezpieczeństwa do poziomu drugiego, co oznacza m.in., że policjanci muszą stale nosić broń i kamizelki kuloodporne. Charleroi to kolejny – po zamachach we Francji i w Niemczech – atak terrorystyczny, jakiego dokonał tzw. samotny wilk: sprawca działający indywidualnie. Podobnie jak zamachowcy z Nicei czy Würzburga, Algierczyk z Charleroi nie był wcześniej podejrzewany o związki z islamskim podziemiem terrorystycznym. ©℗

​Na podst. NZZ, DPA

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]