Reklama

Babcia Nino miała szczęście

Babcia Nino miała szczęście

21.10.2008
Czyta się kilka minut
Rosjanie opuścili Gruzję. Ale dla ludzi z pogranicza cierpienia się nie skończyły: ci, którzy wracają do zniszczonych "stref bezpieczeństwa", muszą odbudować domy i przetrwać zimę, która już się zaczyna.
Nino Kachiaszwili, lat 104, i jej zniszczony przez bombę dom we wsi Megretisi / fot. Andrzej Meller
P

Prezydent Rosji postanowił zrobić prezent "prezydentowi" Unii: zanim 10 października minął termin wycofania rosyjskich żołnierzy ze "stref bezpieczeństwa" wokół Abchazji i Osetii Południowej, Rosja zawiadomiła, że wywiązała się z planu Miedwiediew-Sarkozy. Ale Bernard Kouchner, szef francuskiego MSZ, rozczarował Kreml: ocenił, że Moskwa nie wypełniła zobowiązań w całości - bo miała wycofać się na pozycje sprzed wojny.

Tymczasem żołnierze rosyjscy zostali w Osetii i Abchazji. Także w Wąwozie Kodori (wschodnia Abchazja) i w regionie Ahalgori: zamieszkanej tylko przez Gruzinów enklawie, która leży w granicach Osetii, ale zawsze była pod kontrolą Tbilisi. Teraz Osetyjczycy instalują tam własną administrację. Szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow powiedział, że żołnierze rosyjscy nie opuszczą Ahalgori - choć dotąd wszyscy uważali ten region za część Gruzji. - Cóż,...

7381

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]