Reklama

Azyl dla ptaków

Azyl dla ptaków

27.02.2006
Czyta się kilka minut
(fot. KNA-Bild)
A

ANNA MATEJA: - Co nam bardziej zagraża: ptasia grypa czy histeria wywołana jej zagrożeniem?

ANDRZEJ KRUSZEWICZ: - Histeria od dawna trzyma nas za gardło...

To prawda, że wirus ptasiej grypy jest już na tyle zmutowany, że w pewnych warunkach może zagrażać ludziom - np. jeśli ktoś przez wiele godzin będzie oddychał zarażonym powietrzem, pracując w kurniku z chorymi ptakami albo utylizując padłe zwierzęta. Potrzeba jednak sporej dawki tego wirusa! W normalnych warunkach, przez kontakt z chorym łabędziem czy kaczką, człowiek się nie zarazi. Mimo to histeria jest niesamowita.

Ludzie są na takie zachowania podatni, ponieważ wszystko, co jest im nieznane albo wydaje się szalone, odbierają jako zagrożenie. Podobnie było parę lat temu z pryszczycą czy chorobą szalonych krów - za każdym razem zupełnie...

10739

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]