Reklama

A mogło być w Polsce...

A mogło być w Polsce...

26.11.2018
Czyta się kilka minut
To już pewne: 2 stycznia nastąpi otwarcie założonego przez Grażynę Kulczyk Muzeum Susch.
MATERIAŁY PRASOWE
W

Wcześniej próbowała stworzyć swoje muzeum w Poznaniu lub w Warszawie. Powstało w Szwajcarii, w niewielkiej wiosce Susch, położonej w regionie Engadyny, niedaleko Davos, na terenie dawnego XII-wiecznego klasztoru. W jego zabudowaniach – byłej plebanii, hospicjum i budynkach gospodarczych, w tym w browarze z XIX w., zaadaptowanych i rozbudowanych wg projektu szwajcarskich architektów Chaspera Schmidlina i Lukasa ­Voellmy’ego – przygotowano liczącą 1500 m2 przestrzeń wystawienniczą. Ma być w niej prezentowana – w kontekście sztuki zachodniej – twórczość Europy Środkowo-Wschodniej oraz sztuka kobiet. Muzeum ma też, jak podkreśla jego założycielka, promować Polskę za granicą. Jego działalność zainauguruje przygotowana przez Kasię Redzisz, główną kuratorkę galerii Tate Liverpool, wystawa „Kobieta patrząca na mężczyzn patrzących na kobiety” z dziełami ponad 30 artystów, m.in. Mirosława Bałki, Louise Bourgeois, Lucio Fontany, Evy Hesse i Aliny Szapocznikow. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]