Reklama

„A Galicję oddać Polsce!”

„A Galicję oddać Polsce!”

23.03.2010
Czyta się kilka minut
Ministrem edukacji i nauki w ekipie nowego prezydenta Ukrainy został Dmytro Tabacznyk. Zasłynął promowaniem języka rosyjskiego i stwierdzeniem, że po II wojnie światowej "Galicję należało zostawić Polakom".
R

Relacja telewizyjna z ogłaszania składu nowego rządu - nominowanego przez Wiktora Janukowycza, zwycięzcę niedawnych wyborów prezydenckich - miała na Ukrainie niesamowitą oglądalność. Od Donbasu po Zakarpacie, Ukraińcy z napięciem śledzą balans Janukowycza między Moskwą a Brukselą i giełdę nazwisk jego współpracowników. Szczególnie ci z Ukrainy Zachodniej, raczej niechętni Janukowyczowi i jego "niebieskim", śledzili relację w TV tak, jakby oglądali wieści z frontu. Kolejnych ministrów przełykali jak gorzkie pigułki. Ale przy ministrze edukacji i nauki zawrzało.

- Tabacznyk? - szepcze przed telewizorem przerażona Anna, emerytowana lwowska nauczycielka. Do emerytury dorabia szyciem, toteż w dłoniach trzyma robótkę. Ramieniem dociska do ucha słuchawkę telefonu: to konferencja z koleżanką, również emerytowaną nauczycielką. - Słyszałaś? Tabacznyk ministrem edukacji...

7632

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]